Logo IDS JMK
Integrovaný dopravní systém
Jihomoravského kraje
Oficiální stránky Statutárního města Brna
Oficiální stránky Jihomoravského kraje
Česky
English
Deutsch
Russia
Esperanto
5 4317 4317
Facebook
info@kordis-jmk.cz
DOSTÁVEJTE INFORMACE
O ZMĚNÁCH V DOPRAVĚ

 
 

Můj IDS JMK

Zapomenuté heslo
Registrace

Anketa

oprava
Jak často vyhledáváte spojení veřejnou dopravou po Jihomoravském kraji?
Denně
Několikrát týdně
Méně často
Jak spojení vyhledáváte?
Spíše na počítači
Spíše na mobilu
Oběma způsoby zhruba stejně
Který vyhledávač při tom nejčastěji využíváte?
web idsjmk.cz
web dpmb.cz
web idsjmk.idos.cz
celostátní web idos.cz
web či aplikace Mapy.cz
web Google.com
aplikace Moovit
jiný vyhledávač
Při vyhledávání spojení …
většinou znám název zastávky, nezadávám adresu
preferuji spíše zadávání adresy
obojí využívám stejně často
Celkem hlasovalo 819 osob.

IDS JMK POSEIDON - QR JÍZDENKA


Pokud vám i po prostudování informací na této stránce nebo v manuálu nebude něco jasné, můžete v pracovní době využít telefonní číslo: +420 543 426 656.

USMEV

Konec s věčným váháním, jakou jízdenku, kde a jak si koupit. Nová chytrá aplikace "IDS JMK Poseidon" vám umožní si snadno koupit jízdenku a navíc se dozvědět řadu potřebných informací pro cestování po jižní Moravě.

 • Najděte si aktuální odjezdy z nejbližších zastávek. Stáhněte si platné jízdní řády nebo plány sítě pro off-line prohlížení. Podívejte se na mapu, kde leží nejbližší zastávky a kdy z nich odjíždějí spoje. Vše v jedné aplikaci.

 • IDS JMK Poseidon je určen především pro ty, kteří mají trvalé připojení k internetu a k cestování veřejnou dopravou po jižní Moravě aspoň občas využívají jednorázové nebo univerzální jízdenky. Prostřednictvím bankovního účtu si na svůj virtuální účet nabijte peníze a kupujte si za ně jízdenky cenově výhodnější než jízdenky na pokladně, v automatu nebo u řidiče. Můžete si uložit oblíbené jízdenky a při příští jízdě jízdenku koupit jen na dvě kliknutí.

 • Koupené jízdenky platí ve všech zónách IDS JMK, v městských dopravách, ve vlacích i regionálních autobusech. Jízdenky začínají platit ve vlacích nejdříve 5 minut po zakoupení, v ostatních dopravních prostředcích nejdříve 2 minuty po zakoupení.

 • Aplikace sama najde potřebné spojení a vyhledá, jakou jízdenku pro danou cestu potřebujete. Stačí pouze vybrat druh jízdného a potvrdit. Jízdenky jsou dvojího druhu - buď vydané pro konkrétní trasu (Moje jízdenky) nebo tzv. Rychlé jízdenky, které jsou vydány jen z konkrétní zóny pro určitý počet zón. Oba druhy stojí stejně.

 • Poseidon je výhodný i pro větší skupiny cestujících. Až doteď si každý cestující ve skupině musel kupovat vlastní jízdenku. Nyní se dá v Poseidonu koupit jízdenka jednoho druhu až pro 10 cestujících současně.

 • Maminky, chcete mít přehled o tom, kolik Vaše děti utratí za jízdné? Zřiďte si jeden účet, na který budete převádět peníze. Ať máte dětí kolik chcete, všechny se mohou k tomuto jedinému účtu prostřednictvím jejich mobilu připojit a postupně z něj čerpat peníze. Zapojit můžete i svého manžela a mít tak pro celou rodinu jeden účet.

 • Stává se vám, že jste na návštěvě a nevíte, kdy jede nejbližší spoj? Už nemusíte složitě zadávat místo, kde se nacházíte. Stačí spustit Poseidon a podívat se do volby Odjezdy - zobrazí vám odjezdy z nejbližších zastávek. Stačí si jenom vybrat, která je nejblíž.

 • Cestujete pravidelně oblastmi, kde chybí internetový signál, nebo potřebujete mít rychle po ruce vývěsní jízdní řády? Není nic jednoduššího než si jízdní řád stáhnout do mobilu. Bude vám k dispozici i když nebudete mít přístup k internetu.

Tyto i další výhody vám přináší Poseidon: Pohodlný Odbavovací Systém Elektronických Integrovaných Dokladů ONline.

Aplikace je v současné době určena pro telefony provozované na platformě Android a iOS. Verze pro Windows byla poskytována v minulosti, nyní však již není z důvodu minimálního počtu uživatelů podporována. Pro plné využití svých možností potřebuje stálé připojení k internetu prostřednictvím mobilního telefonu. Bez něj jsou funkce omezené.

V následujícím manuálu jsou shrnuty základní postupy používání aplikace na platformě Android. V případě, že cestující hodlá aplikaci používat i pro koupi jízdenek, doporučujeme nastudovat rovněž Smluvní přepravní podmínky IDS JMK, které obsahují zásadní informace týkající se platnosti jízdenek.

Manuály a podmínky použití

Odkaz na stažení aplikace IDS JMK Poseidon

Několik rad pro správnou funkci aplikace:

 • Aplikace hodně pracuje s vyhledáváním polohy. Pokud nechcete spotřebovávat baterii díky zapnutému GPS lokátoru, povolte aspoň Určování polohy Google na základě vysílačů mobilní sítě. To baterii nespotřebovává a poskytuje dobré údaje. Někdy je ke správné funkci potřeba restart telefonu.
 • Využívejte oblíbené zastávky - v místě bydliště, práce nebo školy si nechejte zobrazit odjezdy z nejbližších zastávek a hvězdičkou si příslušnou zastávku dejte do oblíbených. Následně se vám budou snadno vyhledávat spojení, protože bude stačit jen jedno kliknutí místo vypisování adresy nebo zastávky.
 • Při koupi jízdenky využivejte možnost "Nová jízdenka" a "Uložit do oblíbených". Příště už bude jenom stačit kliknout na oblíbenou jízdenku a výrazně si tak zkrátíte nákup.
 • Aplikaci můžete využívat i bez nabitých peněz. Aspoň se však zaregistrujte, abyste si mohli ukládat oblíbené zastávky.
 • Peníze na účet se nabíjejí platební kartou nebo bankovním převodem. Pokud máte účet u FIO banky, pak se vám na vašem virtuálním účtě zobrazí hned druhý den po převodu. Pokud posíláte peníze z jiné banky, pak se objeví za 2-3 dny.

Informace k ochraně osobních údajů

Společnost KORDIS JMK, a.s. dbá na ochranu osobních údajů uživatelů aplikace POSEIDON. Abychom předešli obavám z jejich možného zneužití, chceme vás informovat o tom, jak je nakládáno s údaji, které při koupi jízdenky zadáte.

Při pořízení jízdenky je z důvodu kontroly a zamezení falšování jízdenek nutné zadat číslo oficiálního průkazu. Důvodem je snaha zamezit duplikování a falšování jízdenek. Není však nutné zadávat číslo občanského průkazu. Postačuje zadat číslo jakéhokoli jiného průkazu, kde je Vaše fotka, jméno a datum narození - může se jednat např. i o průkazku IDS JMK nebo nějaký jiný neevidovaný průkaz.

Čísla průkazek IDS JMK vydaná na nádražích nebo poštách nejsou nikde evidována. Pokud tedy do Poseidonu zadáte číslo této průkazky, nikdo si k danému číslu nedokáže přiřadit ani Vaše jméno ani další osobní údaje.

Číslo průkazu můžete v aplikaci kdykoli změnit v Nastavení - Nastavit číslo dokladu. Zadaná čísla průkazů neevidujeme, nedostanou se k nim ani naši pracovníci s plným přístupem k databázi uživatelů. Pokud tedy chcete, můžete cestovat zcela anonymně a vaše jméno se dozví maximálně průvodčí při kontrole.

VYHLEDÁVAČ SPOJENÍ
Z:
Do:
Čas:
Datum:
Klikněte pro výběr dne
Přidat přestup (max. 3 přestupy)
Příjezd / Odjezd
Všechna spojení / Nízkopodlažní spojení
Prohodit Z / Do
Obsahuje spojení
do 31. 05. 2018.
poseidon_banner
RYCHLÉ ODKAZY
HLEDÁNÍ NA STRÁNCE

Logo KORDIS JMK, organizátora IDS JMK
Informace a podněty:
Telefon: 5 4317 4317
info@kordis-jmk.cz
KORDIS JMK je členem:
EDITS
KORDIS JMK se účastní následujících projektů EU:
SOLEZ
PERIPHERAL ACCESS
Linking Danube
Projekt Railhuc
EDITS
CENTROPE
Na provoz IDS JMK přispívá:
Jihomoravský kraj, Statutární město Brno a obce Jihomoravského kraje